02 Şubat 2012

En Sevdiğim Eski Çizgi Filmler Part 2

En sevdiğim çizgi filmlere devam .. Ve Şirinler mavi küçük yaratıklar en sevdiğim karakterler tembel şirin, şakacı şirin, kargamelin kedisi azmandı :) Zengin velet Richie Rich gıcık olurdum ona.


Maskesini her gördüğümde benimde bir yeşil maskem olsun dediğim deli :) The Mask izlemek zevkliydi :)

Heidi çatı katındaki odasına, samandan yatağına, yeşil dağlarda dolanmasını hep kıskandığım kız.
Pembe Panteri, Power Rangers, Son Dinozor Denver, Kaptan Mağara Adamı, Hayalet Avcıları, Scooby Doo yu pek sevmezdim.Cedric 8 Yaşında olmanın ne kadar zor olduğunu cedric den öğrendik. Vee Finalimde çizgi film değil ama tüm karakterlerini çok sevdiğim bir yapım var SUSAM SOKAĞI çok severdim şarkısını edi siyle büdüsüyle özelikle kurabiye canavarıyla en sevdiğim yapım :)


80 lerde ve90 larda çizgi filmler çok daha güzel ve özellerdi hepsi çok daha sadeydi. Şimdiki çocukların izledikleri çizgi filmlerin çizimleri bile çok saçma üçgen şeklinde karakterler Ben 10 diye korku filmi tadında bi yapım var ama daha küçük yaşların en azından benim zamanımda yayınlanan Teletabi gibi bir saçmalığa lala lara po lara maruz kalmadılar. Neyse ki şimdiki ufaklıklar daha şanslı en azından 2 ekmek aldım gibi hit  parçaları söylüyorlar. Ama eskiden küçükler için yayınlanan Winnie the Pooh  vardı çok şirinlerdi hepsi. Pembe domuz hariç onu hiç sevemedim, ama Tiger kuyruğu üstünde zıplayan kaplana, kuyruğu çıkan uyuşuk eşek eeyore sevilmeyecek gibi değillerdi. Velhasıl kelam çizgi filmler her zaman çocuk kalabilen herzaman zevkle izlene bilen filmlerdir. 
Asya....


2 yorum:

  1. bu gerı zekalı susam sokagını ızlemeyen tek ben mıyım.ne zaman yayımlandı kı..ıkı yas arayla kacırdım mı yoksa..ama maske ne hastasıydım onun...This is The Mask.. Smokin.. =) valla ne guzel gunlerdi :D

    YanıtlaSil
  2. Valla susam sokağını severdim ben edi büdü kurabiye canavarı nasıl izlemezsin ya :') çizgi filmleri bile güzeldi o zamanların ♥

    YanıtlaSil

Söz Sizde...